„Xbox Surface bude mít nejspíše proti standardní verzi jiný procesor a bude mít k dispozici výkonnější operační paměť určenou speciálně pro náročné hry. Řekli nám, že tablet poběží na nových Windows, nebude se však jednat o plnou verzi, ale pouze o jádro. Vše bude podřízeno hrám,“ uvedl Tom Warren ze serveru The Verge.

Podle něj ale nový tablet nebude mít ambice nahradit na trhu tradiční televizní konzole Xbox, s jejich prodeji počítá Microsoft i nadále. Druhá generace tabletu Surface se tak bude soustředit spíše na uživatele, kterým současný model nevyhovuje a kteří podobné zařízení chtějí čistě na hraní her.

Oficiálně Microsoft spekulace o novém tabletu zatím nepotvrdil. Nicméně již dříve prozradil produktový manažer amerického softwarového giganta Panos Panay, že Surface bude možno využít jako herní zařízení. [celá zpráva]

Ovladač pro Xbox 360

Ovladač pro Xbox 360

FOTO: Microsoft

„Použili jsme klasický USB ovladač z Xboxu 360 k hraní na tabletu a fungoval skvěle,“ konstatoval Panay. Na otázku, zda bude nový tablet s Windows 8 podporovat i pohybový senzor Kinect, který je vybaven také USB portem, odpověděl stroze: „Zatím jsme to nezkoušeli.“

Surface se již prodává v zahraničí

Za 100 eur (2500 Kč) je možné k tabletu od Microsoftu přikoupit speciální kryt, který po jednoduchém nacvaknutí bude sloužit jako klávesnice. Nejvyšší verze novinky je již dodávána s tímto krytem a navíc má 64GB paměť. Tu si Microsoft cení na 679 eur (16 950 Kč).

Video

Microsoft Surface

Zdroj: Youtube.com

Tablet Surface začal Microsoft oficiálně prodávat na vybraných trzích na konci října. Dostupný je například v USA, Kanadě, Anglii či Francii. V první fázi novinku nabízí americký softwarový gigant také v sousedním Německu. Základní verze postavená na procesoru Nvidia T30, která má k dispozici 2 GB operační paměti a 32GB úložný prostor, se tam prodává za 479 eur (11 950 Kč).

Kdy bude tablet Surface dostupný v Česku, zatím není jasné. [celá zpráva]