V sobotu 9. srpna se v Trnavě uskutečnil první slovenský turnaj letošního WCG. Nejzajímavější boje se čekaly ve fotbalové hře FIFA 08, kde byli tři vážní adepti na dvě postupová místa.

Na Slovensku jsou WCG turnaje odehrávány na počítačích Digipro s procesory Intel Core 2 Duo. .: Na Slovensku jsou WCG turnaje odehrávány na počítačích Digipro s procesory Intel Core 2 Duo. Zdroj: Archiv

Černého Petra si nakonec vytáhl mladík Ivan Pastyrčák (letošní vítěz FIWC) a ve finále jej na rozdíl od Adama Klanici a Rolanda Čaprnky neuvidíme. Bez překvapení se odehrál turnaj ve strategii Starcraft: Broodwar, největším favoritem kvalifikace stále zůstává loňský vítěz Tomáš Samol.

Velmi slušné výkony jsme viděli i v konzolových hrách Project Gotham Racing 4 a Guitar Hero 3, zde ale kvalifikace probíhají odlišným způsobem a vše je prozatím otevřené.

Přečtete si také: Češi si poprvé zvolí nejlepší hráče videoher pomocí internetu

Seriál offline turnajů se nyní vrací zpět do České republiky, další kvalifikace se uskuteční v sobotu 16.8. v Electro Worldu Praha-Zličín, kde se budou hrát PC hry Warcraft III: Frozen Throne, FIFA 08 a konzolovky Virtua Fighter 5, Project Gotham Racing 4 a Guitar Hero 3.

Slovenští hráči si musí počkat až na konec prázdnin, další slovenský turnaj bude odehrán 30. srpna. Samotná Národní finále WCG jsou na programu 20. září (Praha) a 27. září (Bratislava).