Bohužel se musíme smířit s tím, že i pro průměrně bystrého hráče je to záležitost na dvě, možná tři hodiny hraní. Nejedná se tedy o nějaké rozsáhlé vyprávění, u něhož byste mohli strávit několik týdnů v kuse, ale i to málo stačí na navození perfektní atmosféry, kterou seriál přinášel.

Že nevíte, o čem mluvím? Pak se hře nejspíš vyhněte, protože autoři se nijak nezatěžují vysvětlováním toho, co to Hvězdná brána je a k čemu slouží. Navíc vám unikne spousta narážek a vtipných momentů odkazujících se na seriál, takže bez jeho znalosti je toto jen další podprůměrná adventura v řadě.

Fanoušci si však budou moci vychutnat původní hudbu a také některé lokace. Bohužel, jak už jsem naznačil v úvodu, všechny problémy zde obsažené jsou natolik triviální, že než se do hry pořádně vžijete, už jste na jejím konci. Pro příznivce to je však moc hezké ukrácení čekání na vysílání další řady v televizi.

Poznámka: Hra je dostupná i v češtině. Tu si stáhněte odsud a uložte ji do adresáře se hrou. Pak spusťte winsetup.exe a nastavte v něm češtinu.

DOWNLOAD, homepage, 48 MB, 8/10