Hlavní obsah
RTX 3070 Ti Foto: archív výrobce

Nová grafika láká atraktivní cenovkou, v obchodech ale chybí

Ve čtvrtek se začala oficiálně prodávat očekávaná grafická karta GeForce RTX 3070 Ti, která zaujme velmi zajímavým poměrem cena/výkon. Zatím to však platí pouze pro zahraničí, neboť tuzemští prodejci na svých stránkách uvádějí, že datum dostupnosti je neznámé.

RTX 3070 Ti Foto: archív výrobce
Nová grafika láká atraktivní cenovkou, v obchodech ale chybí

Opakuje se tak situace, kdy se minulý týden měla začít prodávat nejvýkonnější herní grafika GeForce RTX 3080 Ti. Ta totiž na pultech tuzemských obchodů také chyběla, a situace se bohužel nezlepšila ani po týdnu.

Tento čtvrtek se pak měla začít prodávat grafika GeForce RTX 3070 Ti, která sice tak výkonná není, ale má výrazně atraktivnější cenovku. Zatímco model GeForce RTX 3080 Ti podle výrobce startuje na 32 000 Kč, lacinější verze láká na cenovky od 15 800 Kč.

GeForce RTX 3080 Ti

Foto: archív výrobce

Slovíčko „od“ je v tomto případě velmi důležité. Stejně jako v případě jakýchkoliv jiných grafik totiž budou k mání na pultech obchodů vylepšené modely od jednotlivých výrobců s přetaktovanými jádry a upraveným chlazením, které mohou vyjít klidně o několik tisíc korun dráž.

Otazník ale nyní visí spíše nad tím, kdy nové karty skutečně přijdou na trh. Přední tuzemští prodejci sice již mají nové karty v nabídce, ale zatím u nich neuvádějí přesnou dostupnost ani cenu, což mimochodem platí pro drtivou většinu modelů představených v uplynulých měsících.

Trh s grafickými kartami je totiž několik posledních měsíců silně zdeformován – kvůli nedostatku čipů a velkému zájmu ze strany těžařů jsou totiž jednotlivé modely beznadějně vyprodané. Není tedy výjimkou, že musí případní zájemci zaplatit klidně i dvakrát vyšší částky, než jsou doporučené výrobcem.

Celá řada prodejců však již nyní avizuje, že kvůli překupníkům přišla s omezením prodeje – lidé si budou moci pořídit pouze jednu kartu za měsíc. Díky tomu by se mělo při zahájení prodeje dostat na více zájemců.

Představení grafické karty Nvidia GeForce RTX 3080 Ti

Video: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků