Hlavní obsah

Nejkrásnější chytré hodinky? TAG Heuer ukázal svoji prvotinu

Společnost TAG Heuer patří mezi ceněné výrobce luxusních náramkových hodinek. Nyní se tato švýcarská dílna vrhla i na trh s nositelnou elektronikou, na tiskové konferenci v New Yorku ukázali její zástupci první chytré hodinky zvané Connected.

Nejkrásnější chytré hodinky? TAG Heuer ukázal svoji prvotinu

Chytré hodinky TAG Heuer Connected zaujmou na první pohled svým vzhledem. 46 mm široké a 12,8 mm vysoké pouzdro je vyrobeno z titanu a displej je proti poškození krytý safírovým sklem. Zařízení splňuje certifikaci IP67, je tedy odolný proti vodě a prachu.

TAG Heuer Connected

Foto: Shannon Stapleton, Reuters

Na první pohled je přitom novinka prakticky k nerozeznání od klasických náramkových hodinek, a to díky úvodní obrazovce, která vypadá jako klasický analogový chronograf. Design hodinek vychází z modelu Carrera Calibre 5, který se však za „chytrý“ rozhodně označit nedá.

Dotykový panel má úhlopříčku 1,5 palce a rozlišení 360 x 360 obrazových bodů. V útrobách pak tepe procesor Intel Atom při frekvenci 500 MHz. V případě potřeby však tento dvoujádrový čip dokáže nabídnout rychlost až 1600 MHz. Dále je k dispozici 1 GB operační paměti a 4GB úložný prostor.

TAG Heuer Connected

Foto: Shannon Stapleton, Reuters

Běh hodinek obstarává operační systém Android Wear. Po připojení k chytrému telefonu s Androidem nebo s iOS od Applu je možné využívat celou řadu aplikací, kontrolovat e-mail, číst zprávy, obsluhovat alarm či kalendář. Samozřejmě nechybí ani možnost monitoringu denních aktivit uživatele.

Model Connected je od pondělí dostupný v USA, kdy se dostane na tuzemský trh a zda vůbec, zatím výrobce neprozradil. Cena startuje na částce 1500 dolarů bez daní, tedy v přepočtu více než 37 000 Kč.

TAG Heuer Connected

Foto: archív výrobce

Apple má cenu nastavenou ještě výš

Chytré hodinky od společnosti TAG Heuer jsou přímou konkurencí pro Apple Watch ve verzi Edition, tedy pro nejluxusnější model s logem nakousnutého jablka. Ty se v obchodech nabízejí od 10 000 dolarů (přes 250 tisíc Kč). Pro porovnání základní model od Applu stojí 349 dolarů (8800 Kč).

Hodinky od amerického počítačového gigantu umí bezdrátově komunikovat pouze s iPhonem a do jisté míry suplovat jeho funkce. Je jimi možné ovládat hudební přehrávač či na nich nechat zobrazovat upozornění kalendáře, nové zprávy, a dokonce i navigaci.

Co umí chytré hodinky od Applu

Video: Apple

Na rozdíl od většiny konkurenčních modelů lze s Apple Watch také telefonovat. Většina chytrých hodinek totiž zvládá pouze zobrazit příchozí hovor a uživatel vždy musí pro jeho uskutečnění vzít do ruky chytrý telefon.

Apple Watch však mají zabudovaný mikrofon i reproduktor, takže je přímo s nimi možné telefonovat podobně jako s bluetooth handsfree. Bez iPhonu v kapse se ale samozřejmě neobejdou, v něm je totiž vložena SIM karta.

Apple Watch

Foto: archív výrobce

Mikrofon zároveň slouží k zadávání hlasových povelů. Apple Watch totiž spolupracují také s virtuální asistentkou Siri, které je možné jednoduše zadávat nejrůznější úkoly, aby například nastavila budík, nebo jí klást otázky o počasí, letech či čemkoliv jiném.

Do chytrých hodinek od Applu je možné instalovat samozřejmě také aplikace. Vybírat je uživatel může prostřednictvím internetového obchodu v chytrém telefonu. Stejně jako nejrůznější fitness náramky hlídají chytré hodinky s logem nakousnutého jablka také zdravotní stav uživatele – mohou počítat kroky, spálené kalorie apod. A když se budete málo hýbat? Jednoduše vám řeknou, že je na čase s tím něco dělat.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků