Hlavní obsah
 

CES 2020: Cvičíte špatně? Chytrá podložka vám vynadá

Umí mluvit, poslechne vás na slovo, sleduje vaše sportovní výsledky a motivuje vás k vyšší aktivitě. Jde zkrátka o perfektního asistenta na cvičení. Háček – nebo snad výhoda – je ale v tom, že nejde o člověka. Vše výše popsané umí chytrá podložka YogiFi, kterou si mohli vyzkoušet návštěvníci veletrhu CES v americkém Las Vegas.

 
CES 2020: Cvičíte špatně? Chytrá podložka vám vynadá

Jak už samotný název napovídá, novinka je určena především pro milovníky jógy. I když na první pohled může vypadat jako obyčejná cvičební podložka, ve skutečnosti jde o sofistikované zařízení, které je celé prošpikované nejrůznějšími senzory.

Díky tomu podložka přesně pozná, jak jednotlivé cviky provádíte. Dovede tedy analyzovat nejen vaši aktivitu, podobně jako nejrůznější fitness náramky, ale také techniku cvičení. Díky zabudovanému reproduktoru pak podložka sama pozná, pokud necvičíte správně, a upozorní vás na to – je to stejné, jako kdybyste byli na skutečné hodině jógy a nechali si nadávat od trenéra.

Mimochodem toto sofistikované zařízení má v sobě také zabudovaný mikrofon. S osobním trenérem můžete tedy o správnosti cviků polemizovat, i když v praxi jej asi příliš neobměkčíte. Mikrofon přijde vhod k detekci správného dýchání a zadávání hlasových povelů. Chytrou podložku můžete ovládat pomocí připojeného chytrého telefonu či chytrých hodinek.

Chytrá podložka YogiFi

Foto: archív výrobce

V prodeji se mimochodem objeví také vylepšená verze, která má zabudovaný velký dotykový displej, a dokonce i projektor. Ten může promítat na stěnu videa s přírodou, abyste se během cvičení co nejvíce uvolnili. Pro navození té správné atmosféry nechybí ani osvěžovač vzduchu, který vypouští vůně podle promítaných videí.

Základní model chytré podložky YogiFi vyjde případné zájemce v přepočtu na zhruba 6500 Kč, k dispozici je však zatím pouze v USA. Verze s displejem a projektorem se začne prodávat až později v letošním roce a bude pochopitelně o několik tisíc korun dražší.

Chytrá podložka YogiFi

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků