Když držíte Asus ROG Zephyrus v ruce a díváte se na hardwarové parametry, nezbývá než žasnout. Stroj totiž na první pohled připomíná designové kancelářské modely, které zpravidla vysokým výkonem příliš neoplývají. Ve skutečnosti jde však o herní bestii, a to bez nadsázky.

Pracovní tempo u novinky udává čtyřjádrový procesor Intel Core i7-7700HQ při frekvenci 2,8 GHz. Ten se však v případě potřeby dokáže automaticky přetaktovat až na 3,8 GHz. Čip spolupracuje s 16 GB operační paměti a rychlým 512GB SSD diskem.

Asus ROG Zephyrus

Asus ROG Zephyrus

FOTO: archív výrobce

Hráče bude ale patrně nejvíce zajímat použitá grafická karta. Jde o model Nvidia GeForce GTX 1080. Zasvěcení už podle názvu patrně vědí, pro všechny ostatní vysvětlení – jde o jednu z nejvýkonnějších grafik, kterou je možné v současnosti v herním notebooku použít.

V rozlišení Full HD, které mimochodem tento 15,6palcový stroj skutečně nabízí, by tak mělo být možné hrát všechny hry při maximálním rozlišení i detailech. Použitý panel navíc nabízí vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz a technologii Nvidia G-Sync, která zajišťuje herní zážitky bez trhání obrazu.

Asus ROG Zephyrus

Asus ROG Zephyrus

FOTO: archív výrobce

Klávesnice je barevně podsvícená. Její uspořádaní je ale trochu netradiční. Touchpad, který nahrazuje funkce myši, se totiž ze spodní části přestěhoval na pravou stranu – nahrazuje tak numerický blok kláves.

I když byl Asus ROG Zephyrus jedním z lákadel veletrhu IFA, v tuzemských obchodech je již dostupný. Případní zájemci za něj zaplatí 80 000 Kč.