Chytré hodinky Apple Watch se dostaly na pulty zahraničních obchodů teprve loni v dubnu. V České republice se dokonce nabízejí teprve od konce ledna. [celá zpráva]

Přesto se podle dat společnosti Catalys podařilo americkému počítačovému gigantu dodat již více než 12 miliónů chytrých hodinek s logem nakousnutého jablka.

Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear z roku 2013

Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear z roku 2013

FOTO: archív výrobce

Konkurenční výrobci se dělí o zbylou třetinu trhu, přitom na své chytré hodinky lákají už více než dva roky. Jedním z vůbec prvních výrobců byl na podzim roku 2013 jihokorejský Samsung – šlo o model Galaxy Gear.

Od té doby uvedl jihokorejský elektronický gigant hned několik nových modelů. Aktuálně se snaží na trhu uspět s chytrými hodinkami Gear S2. U nich na první pohled skoro ani nelze poznat, že jde o sofistikovaný kus elektroniky – připomínají spíš klasické náramkové hodinky.

Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear S2 ve dvou různých edicích

Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear S2 ve dvou různých edicích

FOTO: archív výrobce

Co umí Apple Watch

Chytré hodinky od amerického počítačového gigantu umí bezdrátově komunikovat s iPhonem a do jisté míry suplovat jeho funkce. Je jimi možné ovládat hudební přehrávač či na nich nechat zobrazovat upozornění kalendáře, nové zprávy, a dokonce například i navigaci.

Stejně jako nejrůznější fitness náramky hlídají chytré hodinky s logem nakousnutého jablka také zdravotní stav uživatele – mohou počítat kroky, spálené kalorie apod. A když se budete málo hýbat? Jednoduše vám řeknou, že je na čase s tím něco dělat.

Na rozdíl od většiny konkurenčních modelů lze s novinkou také telefonovat. Většina chytrých hodinek totiž zvládá pouze zobrazit příchozí hovor a uživatel vždy musí pro jeho uskutečnění vzít do ruky chytrý telefon. [celá zpráva]

Apple Watch v edici Hermès

Apple Watch v edici Hermès

FOTO: Eric Risberg, ČTK/AP

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: