Co přesně se za branami areálu děje, samozřejmě americký počítačový gigant neprozradil.

V minulosti se nicméně opakovaně objevovaly spekulace o tom, že Apple pracuje na zakřivených displejích pro svá zařízení. Už v roce 2013 se objevil unikátní koncept iPhonu, u kterého by dotykový displej zakrýval prakticky celou přední stranu zařízení. Apple tuto technologii označuje termínem wraparound, což znamená, že by monitor měl „obalovat“ okraje přístroje.

Návrh nového iPhonu s wraparound displejem

Návrh nového iPhonu s wraparound displejem.

FOTO: United States Patent and Trademark Office

Hlavní konstrukce smartphonu by měla být zhotovena z jednoho kusu hliníku a průhledného skla v oblasti displeje. Koncept však počítá s odnímatelnou vrchní a spodní částí, kudy by konstruktéři vkládali do telefonu jednotlivé součástky. [celá zpráva]

Telefony iPhone jsou vlajkovým produktem Applu, který je na jejich prodeji silně závislý. V posledních čtvrtletích tvoří tržby z iPhonů zhruba dvě třetiny celkových příjmů společnosti. Firma se ale potýká s klesajícím odbytem počítačových tabletů, které začala poprvé prodávat v roce 2010.

Novým iPhonům se daří

V září začala společnost prodávat nové verze telefonů a tabletů. Apple prodal během prvních tří dnů od uvedení na trh přes 13 miliónů telefonů iPhone 6S a iPhone 6S Plus. Firma tak překonala rekord z loňského roku, kdy třídenní prodej nových modelů iPhone 6 a iPhone 6 Plus překročil deset miliónů.

Apple je společností s nejvyšší tržní hodnotou na světě. Za svůj úspěch vděčí legendárnímu zesnulému šéfovi Stevu Jobsovi, za nějž firma uvedla na trh populární přehrávač iPod, vysoce úspěšný chytrý telefon iPhone a tablet iPad.

Apple iPhone 6S a 6S Plus

Apple iPhone 6S a 6S Plus

FOTO: archív výrobce