Drtivá většina nových počítačů je vybavena operačním systémem Windows od Microsoftu. Jenže v poslední době se stále častěji ukazují i velmi zajímavé stroje postavené na platformě Chrome OS.

Zmiňovaný systém je značně jednodušší, díky čemuž může svižně pracovat i na pomalejších a logicky také levnějších součástkách. Navíc stroje s Chrome OS nabídnou zpravidla také nižší spotřebu a velmi tichý provoz, protože si vystačí s pasivním chlazením.

Lenovo Chromebook 100S

Lenovo Chromebook 100S

FOTO: archív výrobce

To jsou hlavní důvody, proč se u svého nového notebooku rozhodla použít operační systém Chrome OS také společnost Lenovo. Její nový Chromebook 100S sice parametrově nevypadá kdovíjak moderně, přesto je práce na něm velmi příjemná a svižná.

Pracovní tempo udává procesor Intel Celeron N2840, jehož dvě jádra jsou taktována na 2,16 GHz. Ten má k dispozici 4GB operační paměť. Ve výbavě nechybí ani bezdrátové adaptéry wi-fi či zabudovaná čtečka paměťových karet.

Lenovo Chromebook 100S

Lenovo Chromebook 100S

FOTO: archív výrobce

Velkým lákadlem jsou jistě i kompaktní rozměry, které jsou víceméně dány 11palcovým displejem s rozlišením 1366 x 768 obrazových bodů. Proporce jsou přesně 300 x 209 x 19,9 mm a hmotnost činí 1,2 kg.

Kdy přesně se Lenovo Chromebook 100S objeví na pultech obchodů, zatím není jasné. Cena novinky, která byla představena tento týden na veletrhu IFA v německém Berlíně, by se však měla pohybovat okolo šesti tisíc korun.