Už na první pohled zaujme novinka svým netypickým vzhledem. Model Asus RT-AC530 má totiž jako první na světě osm antén, zatímco drtivá většina konkurenčních prémiových modelů má maximálně tři. Router tak svým vzhledem připomíná pavouka, který leží na zádech.

Osm antén nemá tento router náhodou, obsluhuje totiž hned tři pásma. Jedno na frekvencí 2,4 GHz a další dvě na frekvenci 5 GHz. Když se všechna tato pásma spojí dohromady, dosahuje novinka přenosové rychlosti v bezdrátovém režimu až 5300 Mb/s. Takovou rychlost Asus RT-AC530 využije například pro streamování videí ve 4K rozlišení.

Zmiňovaná rychlost je samozřejmě teoretická a v praxi ji bude negativně ovlivňovat prostředí, kde bude router používán. Například na panelákových sídlištích, která jsou doslova zamořena bezdrátovými sítěmi, budou rychlosti s největší pravděpodobností nižší. I tak se ale jedná o aktuálně nejrychlejší router na světě.

Kdy se Asus RT-AC530 ukáže na pultech obchodů, zatím výrobce oficiálně nepotvrdil. Je však celkem pravděpodobné, že cenovka tohoto routeru se bude pohybovat ve výši několika tisíc korun.