„Jsem rozený spáč, spánek prostě miluju, ale nemohu si ho dopřát tolik, kolik bych chtěl. Tak jsem se to rozhodl změnit,“ nastínil Antos, co ho vedlo k prvnímu podnikatelskému záměru.

Vyrobil chytrá sluchátka Kokoon. Ta se na první pohled nijak výrazně neliší od obyčejných sluchátek, při bližším ohledání si ale všimnete, že jejich tvar je upravený tak, abyste s nimi mohli pohodlně ležet i na boku.

Tim Antos

Tim Antos

FOTO: archív Tima Antose

Sluchátka dokážou podle monitoringu spánkové frekvence sama upravovat hlasitost i volit hudební žánry. Pokud tedy zrovna usínáte, pustí vám takovou hudbu, která se k tomu hodí. Naopak když je čas vstát, přizpůsobí se tomu.

Anglický tvůrce navíc tvrdí, že v otázce zvukové reprodukce patří novinka k tomu nejlepšímu na trhu. Kokoon byl totiž navržen ve spolupráci s akustickými inženýry ze společnosti Onkyo. Celouzavřená sluchátka jsou schopna prakticky zcela eliminovat okolní ruch. „A je jedno, jestli jste doma, v letadle nebo dokonce pod stanem v kempu,“ prohlásil Antos.

Chytrá sluchátka Kokoon

Chytrá sluchátka Kokoon

FOTO: archív výrobce

Unikátní sluchátka je samozřejmě možné spárovat s chytrým telefonem. Do něj jsou potom odesílána data o spánkových cyklech či délce spánku. Všechna data jsou pak řazena do speciálních grafů. Pomocí smartphonu je možné také novinku ovládat.

O sluchátka Kokoon projevilo zájem prostřednictvím serveru Kickstarter, který je využíván k rozjíždění podobných ambiciózních projektů, bezmála 5500 lidí. Dohromady přispěli částkou 1,23 miliónu dolarů, tedy více než třiceti milióny korun.

Sluchátka získá každý, kdo přispěl částkou alespoň 139 dolarů (3400 Kč). Peníze se na zahájení masové výroby budou vybírat ještě více než týden. Je tedy velmi pravděpodobné, že výsledná částka povyskočí ještě směrem vzhůru.