Intel obvinila komise z omezování konkurence již v roce 2008. Firma měla společnost AMD údajně poškozovat tím, že výrobcům počítačů nabízela slevy za to, když nebudou jejich procesory montovat do svých počítačových sestav.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Podle komise byly slevy Intelu poskytovány výměnou za nepoužívání konkurenčních produktů. To narušilo konkurenci na trhu omezením volby místních výrobců počítačů při výběru obchodních partnerů.

Úspěch jedné firmy je logicky neúspěchem pro tu druhou.ředitel společnosti Intel Paul Otellini

"Jsme přesvědčeni, že jsme neporušili evropské zákony. Na konkurenčním trhu, na němž působí jen dva hlavní dodavatelé, je přirozeným výsledkem, že obchodní úspěch jedné firmy je neúspěchem pro tu druhou,“ uvedl již dříve Paul Otellini, prezident a generální ředitel společnosti Intel.

Ani odvolání však největšímu výrobci počítačových čipů na světě nepomohlo. Rekordní pokutu tak bude muset podnik zaplatit.