Chytrý telefon LG G Flex jihokorejského výrobce LG Electronics se může pochlubit nejen obřím displejem s úhlopříčkou 15,24 centimetru a rozlišením 1280 x 720, ale jeho výjimečnost spočívá i v prohnuté obrazovce a v povrchu, který se podle tvrzení výrobce zaručeně nepoškrábe.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: LG G Flex se dokáže sám zbavit škrábanců

Zdroj: LG

„Větší, lehčí a průhlednější takové vlastnosti musí smartphony pro letošek splňovat,“ vysvětluje Dick Mallney z americké sekce koncernu s tím, že na trhu v USA by se telefon měl objevit od dubna. Zatím je k mání pouze v Jižní Koreji a v Singapuru.

Míru zakřivení obrazovky televizoru Bendable TV od jihokorejského konkurenta Samsung určují dva faktory: počet diváků a vzdálenost, z níž se dívají.

Prohnuté televizory od Samsungu

Prohnuté televizory od Samsungu

FOTO: Julie Jacobson, ČTK/AP

Americký režisér Michal Bay (Armageddon, Pearl Harbor, Transformers) si při představení zakřiveného televizoru Samsung nicméně hodně neporozuměl se čtecím zařízením. Místo aby pak společensky zaimprovizoval, zůstal jako opařený, omluvil se a zmizel. „Wow! To jsem se na CES pořádně shodil,“ přiznal pak na blogu.

Vodíkové auto vytopí i dům

Japonská automobilka Toyota se na veletrhu blýskla prohlášením, že její budoucí auto na vodík má tolik energie, že jí dokáže v případě nouze zásobovat celý týden malý rodinný dům. „Připravujeme patřičný adaptér do garáže,“ oznámila firma. Pak by dokonce i při tak prudkých sněhových bouřích, jež nyní drtí rozsáhlé oblasti v USA a které připravují mnohé lidi o proud, obyvatelům postižených míst nic nekazilo domácí pohodu s tabletem nebo večer u chytré televize.

Na veletrhu bylo k vidění hned několik zajímavých automobilů.

Na veletrhu bylo k vidění hned několik zajímavých automobilů.

FOTO: Julie Jacobson, ČTK/AP

Ani automobily tedy nestojí stranou elektronické revoluce. Google ohlásil na CES spojenectví s Audi, Hondou, Hyundaiem a General Motors, kteří chtějí „přenést“ do aut systém Android běžný v chytrých telefonech.

Největší nárůst v počtu vystavovatelů zaznamenala elektronika ovšem v oboru zdravotnictví a ve fitness sektoru. Z těch si našlo do Las Vegas letos cestu 65 firem.

Za oblečení monitorující tělesné funkce a poskytující další senzory se už letos utratí 1,6 miliardy dolarů, do dvou let pak pět miliard. Moderní náramkové hodinky už neslouží k ukazování času a data – ty od Intelu v sobě spojují chronograf a mobil s fitness monitorem: snímají tlak krve, měří vzdálenost a spálené kalorie, můžete na nich přijímat e-maily a dokonce z nich telefonovat.

Chytré hodinky pro děti upozorní rodiče, když se potomek na cestě mezi školou a domovem odchýlí od obvyklé trasy.

Intel ukázal mimo jiné chytré hodinky pro děti. Rodiče upozorní, když se potomek na cestě mezi školou a domovem odchýlí od obvyklé trasy.

FOTO: Julie Jacobson, ČTK/AP