O trhu s televizory se Cook rozpovídal ve chvíli, kdy si pochvaloval prodejní výsledky multimediálního televizního centra Apple TV, jehož první generace byla na trh uvedena v roce 2007. Loni na jaře pak byla odhalena verze s pořadovým číslem tři. [celá zpráva]

Tim Cook vyzdvihuje přednosti Apple TV

Šéf Applu Tim Cook

FOTO: Reuters

„Celkem jsme prodali 13 miliónů Apple TV, z toho zhruba 6,5 miliónu jenom v minulém roce,“ prohlásil šéf Applu s tím, že oblast TV je „velmi zajímavá“. Tím jenom podpořil spekulace o tom, že se americký počítačový gigant chystá uvést na trh vlastní televizory.

Nové přístroje by se měly prodávat pod značkou iTV. K dostání pak budou dva modely s úhlopříčkami 32 a 37 palců (82 a 94 cm), prozradil již dříve server China Times s odvoláním na zdroje přímo z výroby.

Nový iMac připomíná svým vzhledem iPad

Jak by měl televizor od Applu vypadat, zatím není známo. Takto vypadají současné monitory a All-in-one počítače z nabídky Applu.

FOTO: Apple

Apple to nebude mít na trhu s televizory jednoduché

O tom, že by se měl americký softwarový gigant věnovat trhu s televizory, hovořil už loni John Sculley, který byl ředitelem Applu v letech 1983 až 1993. „Vlastní tři obrazovky – chytrý telefon, tablet a počítač. Je jasné, že je pro ně důležité vlastnit také čtvrtou obrazovku – televizi,“ uvedl.

Podle něj to ale Apple nebude mít na trhu s televizní technikou vůbec jednoduché. „Lidé si totiž neuvědomují, jak velký trh to je. Microsoft chtěl ovládnout obývací pokoje, Sony chtělo ovládnout obývací pokoje… ale vždy tyto firmy selhaly,“ dodal bývalý šéf Applu.