Skutečná formátovaná kapacita vestavěné paměti se vždy liší od té, kterou udává výrobce. Část z ní ještě ukrajuje operační systém a předinstalované aplikace. Například na čtvrtou generaci 64GB iPadu si lidé mohou podle serveru MacRumors uložit reálně okolo 57 GB dat.

Plnohodnotný operační systém Windows 8 (u tabletu Surface Pro), společně s předinstalovanými aplikacemi a oddílem pro obnovení továrního nastavení, ale jak se zdá zabírá výrazně více prostoru než iOS od společnosti Apple. V praxi se tak na 64GB verzi Surfacu Pro od Microsoftu vejde jen 23 GB dat.

Microsoft Surface

Microsoft Surface Pro

FOTO: Microsoft

Mluvčí Microsoftu pro server The Verge potvrdil, že předinstalované programy a data si uzmou 41 GB kapacity také v případě 128GB modelu. Ten tak nabídne pro uložení souborů prostor o velikosti 87 GB.

Surface Pro se začne prodávat v zahraničí 9. února za cenu okolo 20 000 korun. Vybaven bude procesorem Intel Core i5, grafickým čipem Intel HD 4000 a 4 GB operační paměti. 10,6palcový displej nabídne rozlišení 1920 x 1080 bodů. [celá zpráva]

Tablet Surface Pro bude možné mimo jiné ovládat i dotykovým perem (stylusem).

Tablet Surface Pro bude možné mimo jiné ovládat i dotykovým perem (stylusem).

FOTO: Microsoft