„Myslím, že máme velmi konkurenceschopný produkt. Pokud se podíváte na aktuální PC trh, měli bychom ho začít prodávat, řekněme, asi za 300 (5700 Kč) až 700 (13 400 Kč) nebo 800 dolarů (15 000 korun),“ prohlásil Ballmer.

Základní verze postavená na mikroprocesorech ARM, které používají i některé chytré telefony, by tak měla být téměř o dva tisíce dražší, než se čekalo. To by mohlo snížit konkurenceschopnost tabletu Surface na trhu, protože nejlevnější tablety se aktuálně prodávají už okolo 3000 Kč.

Video

Microsoft Surface

Zdroj: Youtube.com

Naopak výkonnější varianta by měla zlevnit o 1000 až 2500 korun, původně měla totiž stát 16 tisíc. Právě tento dražší model by měl podle současného šéfa Microsoftu Steva Ballmera konkurovat moderním laptopům, jako jsou například ultrabooky. Přesné ceny však zástupci Microsoftu zatím nepotvrdili.

Obě verze budou vybaveny speciálním krytem, který po jednoduchém nacvaknutí bude sloužit jako klávesnice. Na zadní straně zařízení pak bude umístěn speciální výklopný stojánek, díky kterému půjdou jednoduše sledovat filmy.

Microsoft Surface

Microsoft Surface

FOTO: Microsoft