Informace o existenci iPadu Mini potvrdila v březnu společnost Samsung. „Očekává se, že smlouva vzroste do konce tohoto roku na 11 miliard USD (207,5 miliard Kč, pozn. red.), a to díky plánům Applu na uvedení menšího iPadu, který bude pravděpodobně s 7,85palcovým displejem,“ prozradil tehdy serveru DailyMail zdroj přímo z managementu jihokorejského elektronického giganta.

Bývalý šéf a jeden ze spoluzakladatelů Applu Steven Jobs vždy tablety s menší úhlopříčkou odmítal. Podle některých analytiků ale jablečný výrobce nemá s ohledem na stále úspěšnější konkurenci na výběr.

„Řada lidí chce tablet, který je menší než iPad. Samozřejmě důležitá je také cena přístroje,“ konstatovala analytička společnosti Capital Securities Diana Wu s tím, že právě díky menší obrazovce mohou konkurenční výrobci na rozdíl od Applu srazit cenu tabletů na nižší hodnotu. „To je důležité především na masových trzích, jako je Čína nebo Indie,“ doplnila.

Zástupci Applu informace o uvedení nového iPadu na trh nijak nekomentovali. To ale není ničím výjimečným, protože firma s logem nakousnutého jablka za žádných okolností neprozrazuje informace o nových produktech před jejich oficiálním představením.