Novinku společnost Acer představila jen pár měsíců poté, co se do prodeje dostal model S3. Proti němu má být novinka vybavena výkonnějším, ale zároveň úspornějším procesorem Intel Core z rodiny Ivy Bridge. Díky tomu je výdrž baterie o dvě hodiny delší. Bez elektrické zásuvky se tak Aspire S5 obejde až osm hodin.

Acer Aspire S5

Acer Aspire S5

FOTO: Acer

Oba modely mají stejné displeje – lesklé 13,3palcové panely s rozlišením 1366 × 768 obrazových bodů. Pro uložení dat slouží výhradně SSD jednotka. Připomeňme, že model S3 byl vybaven kombinací 320GB pevného disku pro ukládání dat a pouze 20GB SSD jednotkou pro nejčastěji používané soubory. I v tomto ohledu by tak měl mít Aspire S5 navrch.

Acer Aspire S5

Acer Aspire S5

FOTO: Acer

Kompaktním rozměrům musela ustoupit optická mechanika. Zajímavě se výrobce vypořádal s konektorovou výbavou. Protože hrana ultrabooku je příliš tenká, disponuje novinka výklopným panelem na zadní straně. Na něm jsou umístěny dvojice USB 3.0, HDMI a Thunderbolt.

Acer Aspire S5

Acer Aspire S5

FOTO: Acer

Acer Aspire S5 by se měl na pultech obchodů objevit letos v létě. Jaká bude jeho prodejní cena, výrobce zatím neprozradil. Lze ale předpokládat, že bude obdobná jako u modelu S3, tedy 20 tisíc korun.