Analytici iSuppli pravidelně podrobují spotřební elektroniku hloubkové expertize, kdy ji rozeberou na jednotlivé komponenty. Podle nich dodávají do iPadů paměti a zařízení na uchování dat od společností Toshiba a Elpida Memory, elektronický kompas je od AKM Semiconductor, krycí sklo dotekového displeje dodává pravděpodobně Asahi Glass a baterie jsou od Apple Japan.

iSuppli dodává, že některé závody těchto dodavatelů zemětřesení ani následná cunami nepoškodily. Přesto je situace zřejmě poznamená kvůli rozsáhlým logistickým zádrhelům od nesouvislého zásobování elektřinou po dopravní komplikace. Určité škody na výrobních zařízeních hlásí Asahi Glass. [celá zpráva]

Apple si může komponenty objednat u náhradních dodavatelů, dodávají analytici. Jmenují například korejský Samsung Electronics a americký Micron Technology. iSuppli ale varuje, že bude složité najít náhradu za kompasy a sklo, které považuje za speciální typ.

Apple už se potýká s tím, že je poptávka po iPadech 2 větší, než sama čekala. Mnohé obchody vyprodaly své zásoby hned první víkend přístroje na trhu a na zásilku webové objednávky nyní lidé čekají čtyři až pět týdnů, napsala agentura AP.

iPad 2 v kostce

iPad 2 se na první pohled velice podobá svému předchůdci, jen je tenčí a zároveň i lehčí. Hlavním vylepšením je nový procesor, který je citelně výkonnější než první generace. Novinka si tak bez problémů poradí s videem ve vysokém rozlišení i nejnáročnějšími hrami s 3D grafikou.

iPad 2

FOTO: Apple

„Dvojka“ se pochlubí vestavěným fotoaparátem. Ten řadě uživatelů u první generace chyběl, protože kvůli jeho absenci nemohli pořizovat fotky, natáčet videa, ani pořádat videokonference přes internet.

První iPad měl tak povedený displej, že ani po roce od jeho představení konkurence nedokázala nabídnout lepší. Nejspíše proto na něm Apple nemá důvod cokoliv měnit. Druhá generace tak nabídne 9,7palcový displej s rozlišením 1024x768 obrazových bodů, který dokáže rozeznávat několik doteků najednou. [celá zpráva]