Nový 2,5palcový externí pevný disk A-DATA Sport SH93 je nabízený v kapacitách 250, 320, 500 a 640 GB. Pomocí klasického USB konektoru, z kterého se i napájí, je jej možné připojit k počítačům s operačním systémem Windows, Mac nebo Linux.

Extrémně odolný pevný disk A-DATA Sport SH93

Extrémně odolný pevný disk A-DATA Sport SH93 vydrží klidně i 30 minut pod vodou.

FOTO: Novinky

Novinka splňuje bezpečnostní standard IEC 529 IPX7, díky čemuž by měla bez újmy vydržet klidně až 30 minut pod vodou ve hloubce jednoho metru. Navíc díky pogumovanému tělu je externí disk schopný přežít i větší nárazy a pády.

Externí pevný disk A-DATA Sport SH93 má rozměry 129 x 97 x 19,2 milimetrů a hmotnost 240 gramů. Prodávat se bude v červené a žluté barvě. Prozatím není ale známá jeho cena, ani přesné datum uvedení na trh.

Konkurence odolá i ohni 

Pro opravdové dobrodruhy je určen ale spíše externí pevný disk ioSafe Solo, který je údajně nezničitelný. Dostupný je v kapacitách 500 GB, 1 TB a 1,5 TB. Toto zařízení má za úkol jediné - uchovat data v bezpečí za jakýchkoliv okolností.

ioSafe Solo

ioSafe Solo

FOTO: Novinky

Výrobce dokonce tvrdí, že disk odolá teplotě až 843 °C po dobu 30 minut a vydrží pod vodou klidně i tři dny, a to ve hloubce až okolo tří metrů. Otestovat jeho skutečnou výdrž se rozhodli redaktoři  serveru The Tech Stop. [celá zpráva]