Netbook Asus Eee PC 1101HA nám kvůli většímu displeji s úhlopříčkou 11,6 palců mírně narostl. Díky tomu ale nabídne dostatečné rozlišení 1366 x 768 obrazových bodů.

Srdcem miniaturního laptopu je procesor Intel Atom Z520 s frekvencí 1,33 GHz. Nový model EEE disponuje 1024 MB operační paměti a integrovaným grafickým čipem Intel GMA 500. Díky těmto komponentám by měla novinka bez problémů zvládnout veškerou kancelářskou činnost, stejně jako pohodlné přehrávání filmů a brouzdání po internetu.

Netbook Asus EEE

Netbook Asus EEE

FOTO: Novinky

Pro uložení dat má laptop k dispozici pevný disk s kapacitou 160 GB. Jak už je u netbooků zvykem, kvůli drobným rozměrům chybí optická mechanika.

K internetu se s novinkou připojíte pomocí klasického ethernetu nebo díky bezdrátové technologii WiFi. Ve výbavě netbooku ale nechybí ani integrovaná 1,3Mpx webkamera, či bluetooth adaptér pro spárování s mobilním telefonem nebo bezdrátovými sluchátky. [celá zpráva]

Konektorová výbava netbooku

Konektorová výbava netbooku

FOTO: Novinky

Díky šestičlánkové baterii by měl netbook vydržet pracovat na baterii až 11 hodin, což je prakticky dvojnásobek výdrže konkurenčních modelů. Novinka má hmotnost 1,4 kg a rozměry 286 x 196 x 35,5 milimetrů.

Asus Eee PC 1101HA bude dodáván v černé a bílé barvě s předinstalovaným operačním systémem Windows XP. Na trhu by se měl objevit ještě tento měsíc za cenu 399 euro, což je v přepočtu přibližně 10 800 korun.

Čeští studenti začnou používat netbooky místo těžkých sešitů

Mininotebooky by se mohly stát součástí výuky v českých školách už v následujících letech. Zatím běží pilotní projekt na dvou školách, kromě způsobů využití počítačů ve výuce se testuje i technické zázemí a připravenost učitelů. Finance na to by měly jít pravděpodobně z evropských fondů. Uvedl to Ondřej Neumajer z Výzkumného ústavu pedagogického, kde projekt digitalizace výuky připravují. [celá zpráva]