Tiskárna Canon Pixma iP100 je kompaktní a přenosná tiskárna, určená především k použití s notebookem. Zástupcem řady PIXMA. Jedná se o barevnou inkoustovou tiskárnu až do formátu A4, která má dva zásobníky inkoustu celkem s pěticí barev.

:. Mobilní tiskárna Canon IP100

Samozřejmostí je podpora technologie PictBridge pro přímý tisk snímků z fotoaparátů. Zařízení umožňuje dosáhnout rozlišení až 9600 x 2400 dpi. Maximální rychlosti tisku je 20 stránek za minutu černobíle, případně 14 barevně.

Připojení k počítači se realizuje přes USB 2.0 port nebo pomocí IrDA portu, který se hodí například při komunikaci s notebookem, mobilním telefonem nebo PDA. Pokud je tiskárna připojena prostřednictvím infra portu, umožňuje tisk pouze JPG fotografií. Tiskárna má rozměry 322 x 185 x 61,7 mm a váží 2 kg.

Konkurence: Hewlett-Packard DeskJet 460cb

Hewlett-Packard DeskJet 460cb je mobilní inkoustová tiskárna formátu A4. Je připojitelná k notebooku či fotoaparátu přes rozhraní USB. Tiskárna umožňuje černobílý i barevný tisk do formátu A4.

 

:. Mobilní tiskárna HP DeskJet 460cb. Zdroj: Archiv

 

Černobíle tiskne rychlostí až 17 stránek za minutu, barevně 1.5 stránky (černobílý text s barevnou grafikou v režimu náhled). Zařízení dokáže pracovat v rozlišení 4800 x 1200dpi (v barvách s optimalizací a na fotografické papíry) či 1200 x 1200dpi (při černobílém výstupu). Na tiskárně nechybí ani slot pro paměťové karty Compact Flash a SD/MMC.

 

Při práci v terénu však mobilní tiskárnu může potkat nějaká nepříjemná nehoda. Novinky se pokusily zjistit, jak odolná dokáže tiskárna být.

1. test: pád tiskárny

Při troše neopatrného zacházení spadne tiskárna velice jednoduše z pracovního stolu. Pád z metrové výšky zařízení příliš neprospěje. Defekt se projevil i u testované tiskárny.


:. Zdroj: Novinky

Pravý roh zásobníku na papír se ulomil. Tiskárna však po zapojení tiskla dál.

2. test: rozšlápnutí

Když už je tiskárna na zemi, může se stát, že na ní někdo nedopatřením šlápne. Plastová konstrukce tiskárny je ale poměrně bytelná, a tak se ani našemu figurantovi nepodařilo přístroj znehodnotit. Verdikt – tiskárna je bez poškození stále funkční.


:. Zdroj: Novinky

3. test: tiskárna a voda

Elektrické přístroje si málokdy rozumí s tekutinami. Co se stane, když na tiskárnu vylijeme litr vody?


:. Zdroj: Novinky

Vnitřek tiskárny byl zcela nasáklý vodou. Obě nádržky s barvou vytekly. Nikdo se neodvážil tiskárnu zapnout.


:. Zdroj: Novinky

Zařízení jsme nechali po dobu dvou dnů vyschnout. Zásobník tiskárny jsme vyčistili od zbytků barvy a vložili do něj nové náplně. K našemu překvapení tiskárna opět tiskla.

4. test: neúmyslná autonehoda

Po prvních třech testech jsme se rozhodli tiskárnu označit za nerozbitnou. Ve chvíli kdy jsme však tiskárnu vezli zpátky k výrobci, potkala nás autonehoda.


:. Zdroj: Novinky

Při ní se tiskárna z kufru rozletěla na několik dílů. Hromádku plastů se ale podařilo technikům smontovat do funkčního stavu.


:. Zdroj: Novinky

Jediný defekt zaznamenal bateriový akumulátor, který se při nárazu vylomil. Tiskárna však nakonec tiskla dál.


:. Zdroj: Novinky