Dokovací box Welland ME-601J pojme libovolný 2,5" nebo 3,5" pevný disk s modernějším rozhraním Serial-ATA (jedná se tedy o novější desktopové a notebookové disky). Dokovací stanice se napájí z externího adaptéru.

Hliníková konstrukce se stará o dobrý odvod tepla od disku. Součástí balení je stojánek pro vertikální umístění. K počítači je rámeček možné připojit pomocí rozhraní USB, nebo eSATA.

TIP:

Český trh nabízí i jiné dokovací boxy. Ty však mohou být ochuzeny o některé funkce, nebo konektorovou výbavu. Podobně je na tom i dokovací stanice Digitus DA-70540-1. Ten je stejně drahý jako zařízení společnosti Welland, ale nenabízí připojení eSATA.

Díky rozhraní USB můžete disk propojit téměř s libovolným počítačem či notebookem, který je vybaven portem USB. Rozhraní eSATA umožňuje použít maximálního potenciálu disku a jeho přenosové rychlosti.

Samozřejmostí je podpora pro Hot-swap. Box lze tedy k počítači kdykoliv připojit nebo odpojit bez nutnosti restartu operačního systému. Jeho použití je rovněž velmi snadné a spočívá ve vložení disku shora a připojení dokovacího boxu k počítači. Dokovací stanici koupíte za sumu okolo 650 korun.