Stovky zákazníků Nvidie jsou znepokojeni tím, jak jsou ovladače v prostředí Visty nestabilní. Majitelé grafických karet GeForce 8800 kritizují Nvidii za to, že dosud nebyla schopna uvést drivery certifikované pro Vistu, navíc je tento program podle nich plný chyb a rovněž "nesplňuje slogan Vista Ready".

Nvidia problém s ovladači již přiznala. Společnost dodala, že uvedení funkčních ovaldačů je nejvyšší prioritou celé společnosti.

"Pracujeme pilně na uvedení ovladačů s kvalitou a vlastnostmi takovými, pod něž se může Nvidia podepsat. V následujících týdnech Nvidia a její partneři budou aktualizovat stávající ovladače pro Windows Vista tak, aby program zaručil maximální výkon v 3D aplikacích a dalších přidaných funkcích," uvedl šéf PR oddělení Nvidie Brian Burke.

Pozorovatelé se shodují, že je toto první vážný problém Nvidie za posledních dvanáct měsíců, kdy firma není schopna dodat funkční ovladače pro vlastní nejvýkonnější grafické karty a rozladila tak spoustu hráčů a počítačových nadšenců.

Závady v souvislosti s produktem GeForce 8800 se již vyskytly loni v listopadu - tehdy se ukázalo, že jsou některé GeForce 8800 GTX nefunkční. Firma však situaci velmi rychle napravila. [celá zpráva]