Hlavní obsah
Logo sociální sítě Twitter. Ilustrační foto Foto: Matt Rourke, ČTK/AP

Twitter používal kontakty uživatelů k cílené reklamě. Prý neúmyslně

Americká společnost Twitter provozující stejnojmennou sociální síť se omluvila za „neúmyslné” používání e-mailů a telefonních čísel, které uživatelé poskytli z bezpečnostních důvodů, k cílené reklamě. Společnost nedokáže s jistotou říct, kolik kontaktů bylo takto zneužito. Zpravodajský server BBC napsal, že problém se patrně týká klientů po celém světě.

Logo sociální sítě Twitter. Ilustrační foto Foto: Matt Rourke, ČTK/AP
Twitter používal kontakty uživatelů k cílené reklamě. Prý neúmyslně

Společnost se věcí začala zabývat 17. září. V úterý oznámila, že už "nepoužívá telefonní čísla a e-maily shromážděné z bezpečnostních důvodů pro reklamu". Platformu Twitter každodenně používá 139 milionů uživatelů, uvedla společnost.

Twitter podobně jako další sociální sítě nabízí inzerentům, aby své vlastní databáze porovnaly s kontakty, které Twitteru poskytli jeho uživatelé. Taková praxe umožňuje cílenou reklamu navrženou tak, aby oslovila uživatele, který už danou značku nebo produkt zná.

V úterním prohlášení Twitter uvedl, že inzerenti svá data porovnávali s kontakty, které uživatelé sociální síti poskytli pouze za účelem zabezpečení účtu při dvoustupňovém ověřování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků