Hlavní obsah
Donald Trump junior Foto: Rick Wilking, Reuters

Synovi Trumpa zablokoval Twitter na půl dne účet

Nejstarší syn amerického prezidenta Donald Trump junior nebude moci v nadcházejících 12 hodinách zveřejňovat příspěvky na Twitteru. K rozhodnutí společnost dospěla poté, co Trump mladší sdílel video o přínosech antimalarika hydroxychlorochin proti koronaviru. Příspěvek Twitter označil za zavádějící.

Donald Trump junior Foto: Rick Wilking, Reuters
Synovi Trumpa zablokoval Twitter na půl dne účet

Prezident Trump již dříve poznamenal, že antimalarikum funguje preventivně proti nemoci covid-19 a že jej sám také bral, přestože toto tvrzení řada lékařských studií vyvrátila. Twitter dnes uvedl, že příspěvek prezidentova syna porušoval pravidla platformy ohledně šíření dezinformací o koronaviru. Trump mladší bude nadále moci číst tweety jiných uživatelů a vyměňovat si s nimi přímé zprávy.

Mluvčí Trumpa juniora Andrew Surabian následně uvedl, že velké technologické platformy jako Twitter jsou „největší hrozbou pro svobodu slova v Americe”, a dodal, že jde o příklad „vměšování do voleb ve snaze umlčet republikánské hlasy”.

Prezidentské volby, v nichž bude republikánský prezident Trump usilovat o znovuzvolení, se v USA uskuteční na podzim. Mluvčí Trumpova syna také poznamenal, že názory ve zdravotnické komunitě ohledně přínosů antimalarika v boji s koronavirem se různí. Uvedl, že existují studie, „o nichž informovala i mainstreamová média jako CNN, které opravdu naznačují, že (hydroxychlorochin) může sloužit k efektivní léčbě (koronaviru)”.

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) na konci března vydal povolení pro mimořádné použití hydroxychlorochinu v souvislosti s léčbou covidu-19 v nemocnicích. V červnu ale toto povolení odvolal s tím, že ve světle nových poznatků už by nebylo rozumné hydroxychlorochin a podobnou látku chlorochin považovat za účinné prostředky na léčbu zdravotních problémů spojených s nákazou koronavirem.

Poté i Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že zastavila testování léku v rámci svého mezinárodního programu, který zkoumá možné způsoby léčby nemoci covid-19.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků