Hlavní obsah
Nový Seznam.cz Email Foto: Seznam.cz

Seznam.cz spouští nový Email

Společnost Seznam.cz ve středu oficiálně spustí nový Email přinášející celou řadu vylepšení. Přestěhovat všech 11 miliónů schránek, které lidé u české portálové jedničky používají, bude zaměstnancům trvat zhruba tři měsíce. Uvedla to mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová.

Nový Seznam.cz Email Foto: Seznam.cz
Seznam.cz spouští nový Email

„Již tento týden začne Seznam.cz převádět své uživatele do vylepšené podoby Seznam.cz Emailu. Dnes (v úterý) se v e-mailových schránkách prvních uživatelů, kteří budou převedeni do nového Emailu, objeví upozornění, že ke změně v nejbližších dnech dojde,“ konstatovala Zatloukalová.

„Od středy pak začíná samotné přepínání e-mailových schránek a zároveň budou od středečního odpoledne nově založené e-mailové schránky na Seznam.cz již s novým vzhledem,“ uvedla mluvčí Seznamu.

Psaní zprávy

Foto: Seznam.cz

Změny jsou u nového Emailu patrné už při prvním spuštění. Připravovaný design působí elegantně a přehledně. Přibyla možnost využívat štítky k označení zpráv. Nově lze také používat metodu drag and drop (přetahování myší) pro přesouvání e-mailů do složek, přiřazení štítků k e-mailům a také pro připojení více příloh ke zprávě.

U nového Emailu je možné nastavit řadu líbivých motivů

Foto: Seznam.cz

Nejzásadnějších změn se však Email dočkal po technické stránce. Nový Seznam.cz Email je postaven jako javascriptová aplikace. Uživatel tedy při práci se svým e-mailem zůstává stále na jedné stránce, čímž se minimalizují datové přenosy. Celá práce je tak plynulejší a rychlejší. Kompletní výměnou prošlo také datové úložiště pro přílohy, které zajišťuje spolehlivější vydávání souborů uživatelům.

Email je možné uspořádat do tří sloupců

Foto: Seznam.cz

„Úprava Seznam.cz Emailu již byla nevyhnutelná, a proto jsme jej předělali od základu. Zvýšili jsme jeho bezpečnost, rychlost i přešli na řešení, které umožní uživatelům snadnější ovládání e-mailu, a to jak v klasickém webovém rozhraní, tak v mobilních telefonech,“ uvedla Blanka Čárová, produktová manažerka služby Seznam.cz Email.

„I přes to, že Seznam.cz nyní znatelně inovuje své služby, u Emailu cítíme, že je pro naše uživatele hodně osobní záležitostí a zcela revoluční změnou projít nemůže. Neprováděli jsme žádné experimenty, naslouchali jsme našim beta testerům, provedli množství uživatelských testů, a proto se nám za poslední měsíce podařilo Seznam.cz Email zjednodušit při zachování oblíbených a nejpoužívanějších funkcí do současné podoby, kterou uživatelům nyní nabídneme,“ dodala Čárová.

Aktuální podoba Emailu od Seznamu

Foto: Seznam.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků