Hlavní obsah
Takto vypadá Terminátor, který je pro chod bondingu nezbytný. Foto: archív operátora

Rychlejší internet přes pevnou linku nabídne i Vodafone

Zákazníci T-Mobile a O2 mohou již nyní využívat technologii bondingu, díky které se zvýší rychlost internetových přípojek přes pevnou linku až dvojnásobně. Stejnou technologii se chystá nasadit pro běžné zákazníky v rámci své sítě také Vodafone, firemní klientela ji může využívat již nyní.

Takto vypadá Terminátor, který je pro chod bondingu nezbytný. Foto: archív operátora
Rychlejší internet přes pevnou linku nabídne i Vodafone

„Vodafone letos spustil svoji gigabitovou síť a aktuálně už více než 1,4 milionu domácností a firem nabízí připojení s rychlostí 1 Gb/s. To je mnohonásobně vyšší rychlost, než jakou umožňuje zmíněný bonding. Žádná jiná firma v Česku nedokáže připojit k tak rychlému internetu tolik domácností a firem,“ prohlásil mluvčí Vodafonu Ondřej Luštinec.

„Bonding VDSL můžeme nyní nabídnout velké části našich firemních zákazníků. Pro nefiremní zákazníky ho v budoucnu také nabídneme, dosud se ale prioritně věnujeme naší gigabitové síti, která nabízí opravdu mnohem vyšší rychlost,“ doplnil Luštinec.

Kdy přesně budou moci běžní zákazníci bonding využívat, však neupřesnil.

Bonding pro statisíce lidí

U T-Mobilu a O2 je bonding dostupný pouze na vybraných přípojkách – jeho využití totiž není možné v úplně všech lokalitách. I tak by ale měly získat rychlejší připojení statisíce lidí. „To znamená, že rychlejší DSL připojení bude oproti minulosti nově dostupné až pro třetinu zákazníků,“ podotkl již dříve Zdeněk Spurný, manažer služeb pro domácnosti T-Mobile.

K dosažení dvojnásobné rychlosti je potřeba, pokud je to technicky možné, využít pro internetové připojení dva metalické kabely – dvě kroucené dvoulinky – místo jednoho. O sloučení přenosové kapacity, a tedy i rychlosti z obou kabelů, se následně postará zařízení jménem Terminátor, které mezi zásuvkou a DSL modemem vždy odborně nainstaluje technik.

Schéma zapojení sítě prostřednictvím bondingu.

Foto: archív operátora

Terminátor je zdarma a zákazník za něj nehradí žádný měsíční pronájem ani jiný poplatek. Rychlejší připojení mohou přitom využít noví i stávající zákazníci. Zákazníky, kterých se technologické vylepšení týká, plánuje T-Mobile oslovit s nabídkou přechodu na vyšší rychlost.

Prakticky to samé platí také pro zákazníky 02, jak Novinky.cz informovaly již dříve. Zda mohou lidé využívat novou rychlost připojení prostřednictvím bondingu, je možné ověřit přímo na stránkách O2.

Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků