Hlavní obsah
Pražský hrad. Ilustrační foto Foto: Novinky

Pražský hrad si založil nové účty na Twitteru a Facebooku. Podle Mynáře oficiální

Pražský hrad si ve středu založil nový twitterový účet a facebookový profil. Hradní kancléř Vratislav Mynář na nich uvedl, že jde o oficiální profily. Zprávy o dění na Pražském hradě a o názorech prezidenta Miloše Zemana přitom dosud zveřejňoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček na svých účtech.

Pražský hrad. Ilustrační foto Foto: Novinky
Pražský hrad si založil nové účty na Twitteru a Facebooku. Podle Mynáře oficiální

Řada Ovčáčkových příspěvků vyvolala kvůli své útočnosti kritiku politiků, médií i veřejnosti. I kvůli twitterovému názvu @PREZIDENTmluvci nebylo někdy jasné, zda šlo o publikování soukromých názorů Ovčáčka, nebo oficiálních sdělení prezidenta.

Kritizovány byly třeba jeho vyjádření související s letošním útokem západních zemí proti Sýrii. Mynář tehdy nejprve řekl, že příspěvky prověří, poté se Ovčáčka zastal. Mluvčí se podle něj vyjadřoval v duchu názorů prezidenta Zemana. Kancléř účet Ovčáčka na Twitteru tehdy označil za soukromý.

Dámy a pánové, vítejte na oficiálním profilu Pražského hradu - Kanceláře prezidenta republiky. Věřím, že zde naleznete...

Zveřejnil(a) Pražský hrad - Kancelář prezidenta republiky dne Středa 5. září 2018

Na nových komunikačních kanálech zatím Pražský hrad například zve na výstavu ke 100. výročí založení Československa nebo na návštěvu běžně nepřístupných prostor Pražského hradu.


yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků