Hlavní obsah
Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: Kai Pfaffenbach, Reuters

Pravidla pro digitální data v EU se musí sjednotit, vyzvala Merkelová

Německá kancléřka Angela Merkelová vyzvala Evropu, aby se pustila do sjednocování pravidel a zákonů pro používání digitálních dat. Učinila tak k příležitosti největšího světového veletrhu výpočetní a digitální techniky CeBIT, který se tento týden koná v německém Hannoveru.

Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: Kai Pfaffenbach, Reuters
Pravidla pro digitální data v EU se musí sjednotit, vyzvala Merkelová

„Chceme vytvořit jednotný evropský digitální trh. To znamená, že ve všech evropských zemích musí být co nejpodobnější právní situace,” uvedla Merkelová ve svém týdenním videopodcastu.

Klíčovým problémem je podle Merkelové otázka vlastnických práv na data a autorských práv. Například v automobilovém sektoru je podle ní důležité vyjasnit, zda data patří automobilce, nebo výrobci softwaru, vzhledem k tomu, že na základě využití dat o klientech je možné vyvíjet nové produkty.

„Musíme v Evropě velmi rychle a jednotně zavést zákony týkající se autorských práv a vlastnictví dat," citovala Merkelovou agentura Reuters.

Letošní ročník veletrhu CeBIT, který se v Hannoveru koná od roku 1986, se nese ve znamení motta „digitální ekonomika – žádné hranice”. V Hannoveru vystavuje více než 3000 společností ze 70 zemí. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků