Hlavní obsah
 

Nové televizory se srolují snadno jako papír

Společnost LG představila v polovině července novou technologii flexibilních displejů, která bude využita u nových televizorů. Jak funguje v praxi, ukazuje tento týden zveřejněné video. Na něm se funkční televizor sroluje do ruličky stejně jednoduše jako list papíru.

 
Nové televizory se srolují snadno jako papír

Prototyp flexibilního displeje má úhlopříčku 18 palců (45,7 cm) a rozlišení 1200 x 810 obrazových bodů, což na dnešní dobu není příliš mnoho. Výrobce nyní však již připustil, že pracuje na větších obrazovkách s jemnějším rozlišením.

0smnáctipalcový pružný displej se může srolovat do tenkého válce o průměru šest centimetrů.

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Společnost LG, stejně jako někteří další výrobci, vidí ve flexibilních displejích budoucnost. Zkraje roku v Česku začala prodávat první prohnutý televizor LG Curved OLED 55EA980V. Ten se pochlubí úhlopříčkou 140 centimetrů a rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů.

Nové televizory od LG s prohnutými displeji

Foto: LG

Díky tvaru obrazovky má divák u displeje pocit, jako by jím byl skutečně obklopen. Zakřivení zároveň umožňuje sledovat obraz ze stejné vzdálenosti z mnoha úhlů.

Prohnuté televizory od Samsungu

Foto: Julie Jacobson, ČTK/AP

Na prohnutých televizorech pracuje v současnosti také společnost Samsung. Novinka z produkce jihokorejského elektronického giganta má stejné rozlišení a úhlopříčku jako model od LG.

4K televizory zlevnily. Ceny spadly až ke 25 000 Kč

Ještě na začátku roku se televizory s vysokým rozlišením 4K na tuzemském trhu nabízely za více než 60 000 Kč. Pokud chtěl zákazník ještě větší úhlopříčku, nabídky se šplhaly často i na dvojnásobek této sumy. Příchod nových modelů však ceny srazil hluboko dolů. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků