Hlavní obsah
Elaine Thompsonová-Herahová Foto: Lindsey Wasson, Reuters

Instagram zablokoval olympijské běžkyni účet. Pak ale couvl

Jamajské běžkyni Elaine Thompsonové-Herahové, která získala na olympijských hrách v Tokiu stejně jako před pěti lety v Riu zlatý sprinterský double, byl dočasně zablokován účet na sociální síti Instagram poté, co na něm zveřejnila videozáznamy svých vítězných závodů na 100 a 200 metrů.

Elaine Thompsonová-Herahová Foto: Lindsey Wasson, Reuters
Instagram zablokoval olympijské běžkyni účet. Pak ale couvl

Původní vysvětlení bylo takové, že ani nejrychlejší žena světa nemůže porušovat vysílací práva. Jak ale později oznámila společnost Facebook, jež Instagram vlastní, účet byl zamknut omylem. Oprávněným zásahem ze strany provozovatele bylo pouze odstranění videí.

„Mám zablokovaný Instagram za to, že jsem posílala závody z olympiády, neboť nevlastním práva. Takže se uvidíme za dva dny,” sdělila původně na Twitteru Thompsonová-Herahová, kterou na Instagramu sleduje zhruba 310 000 lidí. O několik hodin později mohla už opět na Instagramu sdělit, že blokace byla zrušena, a přidala několik smajlíků.

Podle Mezinárodního olympijského výboru (MOV) je smazání neautorizovaného obsahu na sociálních médiích automatický proces. „Sportovci mohou sdílet na svých účtech obsah poskytnutý držiteli práv, ne však původní obsah,” uvedl výbor.

Thompsonová-Herahová se v Tokiu zúčastní ještě štafety na 4x100 metrů. Rozběhy se uskuteční ve čtvrtek, finále v pátek. Jamajská štafeta na předchozí olympiádě v Rio de Janeiru získala stříbro.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků