Hlavní obsah
Šéf Instagramu Kevin Systrom Foto: archív tvůrců

Instagram opouštějí dva spoluzakladatelé

Spoluzakladatelé sociální sítě na sdílení fotek Instagram Kevin Systrom a Mike Krieger odchází z vedení společnosti. Důvod podle agentury Reuters nezmínili, Systrom nicméně na svém blogu uvedl, že si chtějí odpočinout a poté se opět věnovat tvořivosti. Z oznámení podle Reuters nevyplývá, kdy dvojice firmu opustí, podle Instagramu to ale bude brzy.

Šéf Instagramu Kevin Systrom Foto: archív tvůrců
Instagram opouštějí dva spoluzakladatelé

„Mike a já jsme vděční, ze posledních osm let v Instagramu a šest let s facebookovým týmem,” uvedl Systrom. „Vyrostli jsme z 13 lidí na více než tisícovku s kancelářemi po celém světě,” poznamenal s tím, že jsou nyní s Kriegerem připraveni na novou kapitolu.

Šéf společnosti Facebook Mark Zuckerberg, která síť v roce 2012 koupila za jednu miliardu dolarů, dvojici podle AP ocenil jako mimořádné produktové lídry. Uvedl také, že se těší na to, co se dvojice chystá vytvořit nového.

Instagram se z aplikace původně vytvořené pro sdílení fotografií rozrostl do služby, kterou lidé využívají pro sdílení krátkých videonahrávek a posílání vzkazů.

Facebook je největší sociální síť na světě, má 2,23 miliardy aktivních uživatelů měsíčně. V poslední době se však firma dostala pod palbu kritiky kvůli nedostatečné ochraně soukromí a kontrole zveřejňovaného obsahu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků