Hlavní obsah

Hitachi chce ovládnout 1/3 světového trhu s plazma obrazovkami

Hitachi jako druhý největší japonský výrobce plazma obrazovek téměř o třetinu zvýší produkci plochých obrazovek. Firma se tak snaží vyhovět vysoké poptávce.

Hitachi chce ovládnout 1/3 světového trhu s plazma obrazovkami

Do výroby plazma displejů nalije společnosti kolem 2,3 miliard dolarů. Vedení Hitachi doufá, že se jí tak podaří do tří let ovládnout více jak 30 procent světového trhu s plazma displeji.

V současnosti vyrábí Hitachi kolem 100 000 kusů plazma panelů měsíčně. O jejich produkci se stará továrna na jihozápadě Japonska v prefektuře Miyazaki. V září dojde ke zdvojnásobení výrobní kapacity - Hitachi totiž uvede do provozu další fabriku.

Plazma panely jsou pro mnoho výrobců novým zlatým dolem - z LCD obrazovek už totiž mnoho tantiém neplyne, trh je jimi nasycen. Proto také Hitachi do několika let vystaví i třetí závod pro výrobu plazma obrazovek, který firmě pomůže lépe konkurovat gigantické Matsushita Electric Industrial, která je vůbec největším výrobcem displejů, v nichž se prohání inertní plyny, na světě.

Kromě plazma displejů vyrábí Hitachi také LCD obrazovky. V roce 2008 plánuje firma že z jejich linek sjede kolem 5,4 miliónů kusů plochých monitorů. Dnes dokáže firma vyrobit necelou čtvrtinu, tedy 1,2 miliónů kusů.

Společnost očekává, že se do zisku dostane i její divize produkující pevné disky. Hitachi ji zakoupila v roce 2002 od IBM. S logem Hitachi lze zakoupit také celou škálu dopravníků, kuchyňských spotřebičů či stavební prvky jaderných elektráren.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků