Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Dado Ruvic, Reuters

Australské vydavatelství News Corp se dohodlo s Facebookem

Vydavatelství News Corp amerického miliardáře Ruperta Murdocha uzavřelo tříletou smlouvu s Facebookem o poskytování mediálního obsahu uživatelům sociální sítě v Austrálii. Informovala o tom v úterý agentura Reuters.

Ilustrační foto Foto: Dado Ruvic, Reuters
Australské vydavatelství News Corp se dohodlo s Facebookem

Na základě tříleté smlouvy bude sociální síť zobrazovat články celostátního deníku The Australian či regionálního The Daily Telegraph ve státě Nový Jižní Wales. Dohodu o sdílení obsahu uzavřela s Facebookem také zpravodajská televize Sky News Australia, uvedla společnost News Corp.

Důvodem dohody je, to, že australský parlament v únoru schválil zákon, který má přimět digitální platformy, jako je Facebook nebo Google, aby platily mediálním podnikům za využívání jejich zpravodajského obsahu.

Facebook se stejně jako Google proti zákonu dlouho ostře stavěl. Kvůli sporům ohledně zákona dočasně zablokoval sdílení a prohlížení zpravodajského obsahu na své platformě v Austrálii. Odblokoval jej poté, co se s vládou dohodl na některých úpravách zákona.

Ve Spojených státech platí Facebook již od října 2019 společnosti News Corp poplatky za poskytování jejího mediálního obsahu. Výměnou za to dostává od Murdochových titulů články, které může exkluzivně publikovat na své platformě Facebook News.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků