Hlavní obsah
Foto: Novinky

V Rusku zadrželi desítky hackerů, měli ukrást přes 600 miliónů

V Rusku bylo za počítačovou kriminalitu zatčeno 50 lidí, kteří jsou podezřelí, že s pomocí nezákonných počítačových operací ukradli 1,7 miliardy rublů (615 miliónů Kč). Informovala o tom agentura Interfax. Podle ní se zátahů na členy gangu na 80 místech v 15 oblastech Ruska podílelo ministerstvo vnitra a Federální bezpečnostní služba (FSB).

Foto: Novinky
V Rusku zadrželi desítky hackerů, měli ukrást přes 600 miliónů

Osmnácti zadrženým bylo zamítnuto propuštění na kauci, další tři byli umístěni do domácího vězení. Všichni byli obviněni z vytvoření, šíření a používání nezákonných počítačových programů.

Policie zabavila počítače a komunikační zařízení, bankovní karty, finanční dokumenty a velké sumy peněz. Podle Interfaxu vyšetřování ještě pokračuje.

FSB oznámila, že zadržené osoby kradly peníze z ruských finančních institucí.

Zaznamenali jsme desítky hackerských útoků, přiznala americká centrální banka

Více než pět desítek případů narušení kybernetické bezpečnosti řešili v uplynulých letech bezpečnostní experti americké centrální banky (Fed). Podle interního vyšetřování za nimi stáli hackeři či zpravodajci.

Všechny útoky jsou popsány v dokumentu, který si agentura Reuters vyžádala na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Zástupci Fedu však jednotlivé případy oficiálně nechtěli komentovat. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků