Hlavní obsah
Logo společnosti McAfee Foto: koláž Novinky.cz

McAfee prodá podnikovou divizi za čtyři miliardy dolarů

Americký výrobce antivirového softwaru McAfee prodá svoji podnikovou divizi konsorciu vedenému firmou Symphony Technology Group (STG) za čtyři miliardy USD (89 miliard Kč). Firma se nadále hodlá zaměřit na kybernetickou bezpečnost pro běžné spotřebitele, uvádí podnik v prohlášení.

Logo společnosti McAfee Foto: koláž Novinky.cz
McAfee prodá podnikovou divizi za čtyři miliardy dolarů

Dohoda by měla být dokončena ještě v letošním roce. Schválit ji musí regulační úřady.

Společnost McAfee v posledních několika letech posílila svoji nabídku antivirového softwaru zaměřeného na běžné spotřebitele. Tržby podnikové divize v loňském fiskálním roce činily 1,3 miliardy USD, napsala agentura Reuters.

Firmu McAfee založil v roce 1987 John McAfee. Patřil k prvním, kdo vydělali na internetu ohromné jmění. V roce 1995 z ní odešel, protože se ukázalo, že přeháněl význam viru Michelangelo, aby se zvýšil prodej antivirových programů. S nynějším producentem antivirových programů nemá již nic společného.

V roce 2010 koupil McAfee výrobce čipů Intel. Akvizice byla dokončena v roce 2011 a firma se poté stáhla z burzy. V roce 2016 Intel oznámil, že se dohodl na prodeji většinového podílu v McAfee investiční firmě TPG. O rok později koupila minoritní podíl v McAfee investiční firma Thoma Bravo. Loni se firma vrátila zpět na burzu.

John McAfee

Foto: ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků