Oracle nabízí desítky nejrůznějších softwarových nástrojů a utilit. Běžní uživatelé se ale s nimi přímo setkají jen málokdy, zpravidla jde totiž o řešení určená pro nasazení v menších či větších firmách. Jde o různé databázové a vývojářské nástroje, stejně jako o nástroje určené k řízení podniků.

Právě proto je ale celá hrozba napadení ještě závažnější. Ve firmách totiž mohou napáchat počítačoví piráti daleko více škody než v domácnostech.

U více než stovky chyb je přitom možné vzdálené zneužití. To jinými slovy znamená, že je počítačoví piráti mohou zneužít k tomu, aby do konkrétních počítačů nebo podnikové sítě propašovali prakticky libovolný škodlivý kód. Stejně tak ale mohou přistupovat k nastavení napadeného stroje či uloženým datům na discích.

Problémy mohou mít i běžní uživatelé

Některé chyby se ale týkají i přímo běžných uživatelů. V portfoliu společnosti Oracle je totiž například Java, která je často využívána pro korektní chod některých webových stránek. V počítači ji tak mají nainstalovanou desítky miliónů lidí po celém světě.

A právě u zmiňované Javy bylo odhaleno 17 chyb, z toho 16 mohou vzdáleně zneužít kyberzločinci ke vzdáleným útokům. Kritické chyby obsahuje například také Virtual Box, který se mezi zběhlejšími uživateli těší poměrně velké popularitě.

Jak je z řádků výše patrné, obezřetnost je tedy na místě. Stahovat opravy je možné prostřednictvím automatických aktualizací v jednotlivých programech, případně prostřednictvím webových stránek společnosti Oracle.