Nad obrázkem papeže Františka byla na UPI krátká zpráva „Papež: Třetí světová válka začala.” Na New York Post se zase objevila informace, že americká letadlová loď George Washington právě bojuje proti čínským válečným lodím v Jihočínském moři.

Zprávu okamžitě vyvracel Pentagon.

UPI přiznala, že hackeři napadli nejen její twitterovou, ale také zpravodajskou stránku.

Zprávy týkající se federálních rezerv 

Na Twitter stačili umístit šest mylných zpráv týkajících se i federálních rezerv. Alarmující byly na New York Post i UPI zprávy o zavedení negativní úrokové sazby, aby se trh vyhnul recesi kvůli nízkým cenám ropy. Ředidel Bank of America uklidňoval střadatele, že jejich úspory nebudou tímto rozhodnutím postiženy.

Mylné informace byly už z obou médií odstraněny a New York Post oznámil, že se případ vyšetřuje.

Počítačová kriminalita byla jedním z témat pátečního jednání amerického prezidenta Baracka Obamy s britským premiérem Davidem Cameronem. Dohodli se na sdílení zpravodajských informací.

V USA se hovoří o nutnosti posílit bezpečnost kybernetického prostoru už delší dobu. Hackeři napadli před několika dny twitterový účet amerického velitelství Centcom, které má na starosti operace na Blízkém východě, v Severní Africe a v Jižní Asii. Zveřejnili tam vzkaz „Američtí vojáci, dejte si pozor, přicházíme” podepsaný zkratkou radikálního Islámského státu. [celá zpráva]