Data shromažďovali počítačoví piráti delší dobu – získali je během několika útoků na dané společnosti. „VPNCyberGhost, UbiSoft, VCC, Brazzers, UFC TV, PSN, XBL Gamers, Twitch TV, Amazon, Hulu Plus, Dell, Walmart, (EA) Games… Unikly,“ uvedli hackeři minulý týden prostřednictvím mikroblogovací sítě Twitter.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

V seznamu jsou kromě kompletních čísel kreditních karet také informace o konci platnosti a bezpečnostní kódy. Tedy kompletní informace, které jsou zapotřebí k platbám prostřednictvím internetu.

Vzhledem k tomu, že se v seznamu objevují i nejrůznější videoherní služby a populární weby s lechtivým obsahem, není vyloučeno, že se únik dat týká také českých uživatelů. Žádné konkrétní informace o zneužití karet však zatím nebyly zveřejněny.

Data nemusejí být správná

Šéf společnosti CyberGhost Robert Knapp však poukazuje na to, že všechna data nemusejí být správná. „U nás zveřejnili pouze zdarma dostupné aktivační klíče,“ podotkl. Některá data navíc již nemusejí být platná, protože je hackeři sbírali delší dobu.

Další společnosti se zatím k úniku dat nevyjádřily.

S hackerskými útoky se v poslední době doslova roztrhl pytel. Problémy během svátků hlásily například služby pro Xbox a PlayStation. Případem se již zabývá americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). [celá zpráva]