Microsoft tvrdí, že jeho poštovní služba MSN je zaplavena asi dvěma miliardami nevyžádaných zpráv, proto již podal 15 žalob na území Spojených států a Británie. V nevyžádané poště se objevují všechna témata, návody na rychlé zbohatnutí počínaje a materiálem s pornografickým obsahem konče, podotýká agentura Reuters.

Žaloba přichází krátce poté, co Microsoft zahájil tažení proti tomuto způsobu obtěžování a dohodl se s dalšími významnými hráči na internetu na společném postupu při vývoji technologie na obranu poštovních účtů.

Spameři nyní využívají sofistikovanějších postupů než kdykoli v minulosti. "Jsme si vědomi toho, že spam je globálním problémem. Snažíme se co nejvíce o to, abychom proti spamu bojovali všude ve světě," řekl novinářům zástupce Microsoftu Brad Smith.

V USA firma podala žalobu ve státech Washington, kde má sídlo, a také v Kalifornii. Žaloba je namířena proti jednotlivcům i reklamním firmám. Microsoft je podle Smithe odhodlán bojovat s šiřiteli spamu na všech frontách a zesílí úsilí ve snaze vyvíjet nové blokační technologie a filtry při příjmu pošty. Microsoft spolupracuje s firmami America Online a Yahoo!, což jsou největší poskytovatelé elektronické pošty na světě a jsou tedy nejvíce postiženi.