Výrobcem nejnovějšího PlayStationu je japonský technologický gigant Sony. Podle loňského květnového oznámení firmy se měl produkt objevit na trhu již na jaře 2006.

Zpoždění nastalo kvůli tomu, že se výrobci elektronických zařízení a nahrávací studia nedohodly na konečném standardu, který bude chránit Blu-ray média před nelegálním kopírováním.

PlayStation 3 neslouží jen ke hraní

PlayStation 3 není pouhopouhou herní konzolí - bude sloužit také ke spouštění filmů ať už z Blu-ray disků či stažených z internetu. Základní pohonnou jednotkou posledního PlayStationu je proceror Cell, který jeho výrobce - IBM, používá také v superpočítačích.

Konkurenty Sony PlayStation 3 jsou produkty Microsoft Xbox 360 (na trh se dostal v závěru minulého roku) a konzole Nintendo Revolution, která na své uvedení teprve čeká. Stát by se tak mělo ještě tento rok.

Opožděný příchod PS3 na trh předpokládal již v únoru deník Financial Times. Podle listu se měl přístroj objevit v prodeji až příští rok - důvodem však byla jeho vysoká výrobní cena a ne tedy neshoda na techologii, která bude bránit nelegálnímu kopírování BR disků.

Cena PS3 by měla v době jeho vydání (druhá polovina roku 2006) dosahovat 900 dolarů (22 500 korun). Za tři léta by pak měla klesnout na 320 dolarů (8000 korun). [celá zpráva