Displej, jehož nosná část je vyrobena z polyethylen tereftalátu (PET), je potažen 0,4 milimetrovou vrstvou elektronického inkoustu (E Ink Imaging Film).

Jako všechny produkty založené na technologii E Ink, i tento displej čerpá energii z vnitřní baterie pouze při aktualizaci obrázku či textu a ne na jeho udržení, jako to činí klasické LCD nebo CRT panely.

Podle Plastic Logic bude produkce nového obrazového displeje velmi levná a bude probíhat ve velkých objemech. Přesnější údaje však firma zatím nesdělila. Její zástupci pouze dodali, že v současnosti probíhají jednání s partnerskými výrobci, kteří se budou na projektu podílet.

Systémy založené na technologii elektronického inkoustu by mohly do několika let nahradit klasický novinový papír. Jejich obsah se totiž může libovolně měnit, není tedy nutné je po "použití" vyhazovat. Navíc nabízejí velmi dlouhou pohotovostní dobu. E-papír by tedy mohl teoreticky fungovat i několik týdnů či měsíců, než by si vyžádal opětovné dobití.

Díky dnes už téměř všudypřítomným bezdrátovým sítím jej bude možné také aktualizovat, například o místní informace či reklamu, která třeba upozorní na blízký obchod nebo restauraci.