Satelitní fotografie komplexu Lucas Heights, tedy oblasti o rozloze asi 70ha jihozápadně od Sydney, zobrazují rozložení budov a vozového parku, jež je k elektrárně přidružen.

Australská agentura se bojí jejich zneužití různými teroristickými skupinami. "Požádali jsme již Google o stažení těchto snímků. Víme, že toto nezastaví nikoho, kdo bude chtít dané snímky získat, avšak to, že jsou vystaveny na intenetu, je činí mnohem více dostupnými," uvedli v pondělí zástupci organizace.

Anketa
Myslíte si, že by měl portál Google stáhnout "citlivé" satelitní snímky, které nabízí prostřednictvím aplikace Google Earth? Hlasujte v anketě uvedené pod článkem.

Mluvčí portálu Google však obhajovala aplikaci Gogle Earth jakož i obsah, který nabízí s tím, že kontroverzní snímky jsou od šesti do osmnácti měsíců staré a společnost rovněž nenabízí jejich detailní přiblížení.

"Stejnou informaci dostane i ten, kdo přelétne letadlem nad reaktorem nebo jej objede autem," dodala.

Fotografie jaderné elektrárny Lucas Heights prodala portálu Google americká společnost DigitalGlobe. Její mluvčí uvedl, že obrázky nebyly jakkoliv cenzurovány. Řekl, že snímky nesmějí podle amerického zákona prodávat pouze jistým jedincům, firmám a zemím, jako jsou například Kuba či Irán.

"Jakmile jsme je však prodali společnosti Google, pak už bylo zcela na nich samotných, jak s nimi naloží," dodal.

Aplikaci Google Earth naleznete ke stažení zde.