Na trend chytrých hodinek během uplynulých let reagovalo vícero tradičních producentů tradičních švýcarských hodinek. Například značky Alpina a Frederique Constant uvedly chytré hodinky, které zvenku vypadají jako klasické, ale mají elektronické vnitřnosti umožňující propojeni s telefonem.

Do tohoto segmentu možná pro mnohé překvapivě vstoupila luxusní značka TAG Heuer před dvěma lety, kdy byla uvedena první generace chytrých hodinek. Loni si pak premiéru odbyl druhý model s názvem Modular. Ten vstupuje na tuzemský trh až nyní, neboť dříve se kvůli nefunkčnosti některých aplikací na našem území nemohl prodávat.

Z chytrých hodinek se mohou stát klasické

Hodinky mají pouzdro s liniemi legendární řady Carrera a jak název napovídá, umožňují snadnou výměnu jednotlivých prvků. Během chvilky tak lze hodinky osadit jiným řemínkem nebo nožičkami, a to bez použití nářadí. Tím největším lákadlem je ale možnost vyměnit elektronický modul za mechanický a z chytrých hodinek tak udělat klasické.

Z hlediska konceptu chytrých hodinek se jedná o klasický model se systémem Android Wear, který má 4GB paměť. Hodinky dokážou zobrazit například mapy, fungují také jako jednoduchý překladač a další funkce se naučí díky tisícům aplikací, které je možné do nich nainstalovat. S hodinkami lze také provádět bezhotovostní platby a samozřejmostí je GPS.

Základ za desetitisíce, luxusní provedení za milióny

Z řádků výše se může zdát, že novinka rozhodně není pro každého. Cena základních modelů však tolik závratná není. Ten s pouzdrem o průměru 41 mm startuje na 28 600 korunách, u verze se 45milimetrovým průměrem stojí nejlevnější 36 400 Kč.

Vždy se jedná o pouzdro z lehkého titanu. K dispozici je ale například i varianta osázená brilianty za více než 170 tisíc korun a pro fajnšmekry nabízí značka chytrý modul a k tomu modul s královskou komplikací tourbillon za 432 900 korun.

Už základní verze tak patří k tomu nejdražšímu, co je na trhu. Aby ale o prvenství v tomto ohledu nebylo pochyb, představila firma letos ještě verzi osázenou diamanty a s náramkem z bílého zlata. Cena? Jen těžko uvěřitelných 190 tisíc švýcarských franků, tedy 4,2 miliónu korun.

Verze z bílého zlata osázená diamanty za více než čtyři milióny korun.

Verze z bílého zlata osázená diamanty za více než čtyři milióny korun.

FOTO: archív výrobce