„Omezené množství napájecích kabelů Apple USB-C, které byly dodávány k macbookům až do června 2015, může při používání selhávat. V důsledku toho se může stát, že se macbook nebude nabíjet, nebo se bude nabíjet jen občas,“ stojí v prohlášení amerického počítačového gigantu.

Problém se údajně týká designu samotného kabelu, kvůli nepatrně kratší koncovce nemusí správně doléhat do příslušného portu.

Vadný kabel lidé poznají podle chybějícího sériového čísla.

Vadný kabel lidé poznají podle chybějícího sériového čísla.

FOTO: archív výrobce

Kabel z vadné série poznají lidé vcelku snadno, není na něm totiž vyraženo sériové číslo, ale pouze výrobní místo. V případě, že mají lidé takový kabel doma, mohou jej v servisním středisku Applu vyměnit za nový. A to samozřejmě zdarma.

Garance bezplatné výměny se přitom nevztahuje pouze na kabely, které byly dodávány s macbooky. Využít ji mohou také lidé, kteří kabely kupovali samostatně.

V posledním měsíci je to už podruhé, co americký počítačový gigant svolává zákazníky do servisů. Na přelomu ledna a února se totiž ukázalo, že vadné jsou také dvoukolíkové zástrčky do elektrické sítě, které jsou dodávány k nabíječkám. U nich dokonce hrozí úraz elektrickým proudem, na rozdíl od USB-C kabelu. [celá zpráva]