Podle listu The Daily Telegraph na to upozorňuje britská Asociace učitelů.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Výsledkem situace je, že stále více dětí nemá dostatečné motorické schopnosti, aby svými prsty šikovně uchopily jednotlivé díly stavebnice a dokázaly z nich něco postavit.

Příliš spoléhají na počítače a internet

Starší děti zase často nedokážou složit písemné zkoušky psané na papíře a nedokážou použít to, co se naučily z učebnic, protože spoléhají na počítače, mobily a internet.

Do školy přicházejí poté, co většinu předchozího dne strávily hraním na počítači, takže jejich pozornost je tak omezená, „že by tam ani nemusely být“.

Učitelé apelovali na rodiče, aby omezili používání tabletů a mobilů v domácnosti.

Jen za poslední rok totiž vzrostl počet britských domácností s tablety z dvaceti na jednapadesát procent. To má velmi závažný dopad na sociální i fyzický vývoj dětí, které jsou den co den „přilepeny“ k počítačové obrazovce a stávají se na ní závislými.

Už loni britští lékaři upozorňovali, že stále více dětí se potřebuje léčit z nutkání stále používat počítač a internet. Byl zaznamenán už i případ čtyřletého dítěte, jež se kvůli tomu muselo léčit.