Novinka nazývaná Pressy vypadá na první pohled jako utržený konektor od sluchátek. Ten se jednoduše zasune do mobilního telefonu, ze kterého však místo kabelu čouhá už jen tlačítko. Jeho výška přitom nepřesahuje jeden milimetr.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Samotný uživatel pak může prostřednictvím dodávané aplikace jednoduše nastavit, jakou funkci má tlačítko po stisknutí vykonávat. Podporováno je navíc i několik stisků najednou. Při krátkém stisku tak například může telefon rozsvítit baterku (blesk), při dvou krátkých pak fotit. Různé funkce je možné nastavit i pro jeden či dva dlouhé stisky.

Tvůrci Nimrod Back (vlevo) a Boaz Mendel

Tvůrci Nimrod Back (vlevo) a Boaz Mendel.

FOTO: KickStarter

Dva mladíci představili světu Pressy loni v září, když sháněli investory pro rozjezd masové produkce prostřednictvím serveru Kickstarter. [celá zpráva]

Přestože se jim podařilo vybrat bezmála deset miliónů korun, což bohatě stačilo na zahájení výroby, na pultech obchodů Pressy stále není ani po půl roce.

A protože zájem o novinku byl tak obrovský, netrvalo dlouho a s vlastním řešením přišla konkurenční firma. Čínský podnik Xiaomi začal prodávat programovatelné tlačítko MiKey, které je vzhledem i funkcemi na chlup stejné jako Pressy.

Xiaomi MiKey

Xiaomi MiKey

FOTO: archív výrobce

Na čínském trhu se již MiKey prodává v přepočtu za necelých dvacet korun, zatímco Pressy se v předobjednávce nabízí za více než 500 korun. Nimrod Back a Boaz Mendel tak případný vstup na trh budou mít ještě těžší.

Zda se chystají mladíci podniknout nějaké právní kroky proti společnosti Xiaomi, zatím neprozradili.