Cannon je vývojářem společnosti Grindhouse Wetware, která se věnuje takzvanému "rozšířenému lidství". Firma vnímá lidské tělo jako wetware, obdobu počítačových komponentů nazývaných hardware.

Implantát Circadia 1.0, který si Cannon do svého těla vložil, získaná data pomocí bezdrátové technologie bluetooth posílá do jeho mobilního telefonu s operačním systémem Android. Zařízení není nijak vyspělé, slouží ale jako demonstrátor, jehož cílem je představit možnosti budoucího využití a směr očekávaného vývoje.

Protože by Cannon zřejmě jen s obtížemi hledal chirurga, který by mu implantát voperoval, vyhledal pomoc jistého tetovacího a piercingového specialisty. Zákrok se uskutečnil bez anestetik, bolest byla tlumena jen chlazením operovaného místa.

Rozšířené lidství přináší rizika

Portál hplusmagazine.com upozornil na to, že při obdobných pokusech hrozí nebezpečí infekce. Autor textu také předpokládá, že Cannon bude mít potíže s bezpečnostními kontrolami na letištích.

Infekce ale není to jediné, co lidem s voperovanými čipy hrozí. Nebezpečí představují i nejrůznější počítačové viry, o čemž se na vlastní kůži před třemi lety přesvědčil britský profesor Mark Gasson z University of Reading. Ten si nechal pod kůži na zápěstí implantovat speciální počítačový čip a po čase se ukázalo, že je zavirovaný.

Implantát byl naprogramován tak, aby mu sám odemykal domovní dveře nebo odblokoval zámek kláves na mobilním telefonu, když jej vezme do ruky. Při testech ale nepracoval implantát tak, jak by měl.

„Několikrát se mi stalo, že jsem nemohl čip v ruce připojit k bezdrátové síti. Po důkladném prozkoumání kolega příčinu odhalil, implantát byl zavirovaný. Jsem vůbec prvním člověkem na světě, kterého napadl počítačový virus,“ řekl tehdy Gasson.